Spódnice w górę!Kroje sukienek – odkryj modne fasony dopasowane do Twojej sylwetki

Krój sukienki, to sprawa decydująca o tym, czy będzie w niej dobrze wyglądać. Dowiedz się zatem, jakie obecnie modne fasony będą pasowały to Twojej sylwetki i w czym będziesz wyglądać najbardziej elegancko lub najbardziej atrakcyjnie. Zobacz też wpis na Kroje sukienek, odkryj modne fasony którym się inspirowałam.

Krój sukienki – typy figury

Każda kobieta ma oczywiście swoją własną figurę, można jednak przyporządkować ją do jednego z ogólnych typów. Te typy to:
  • figura typu jabłko;
  • figura typu gruszka;
  • figura typu klepsydra;
  • figura typu kolumna;
  • figura typu rożek.

Każdy z tych typów figury to inny styl sukienek, który w najlepszy sposób będzie podkreślał jej atuty. Dzięki temu osiągniesz atrakcyjny i przyciągający wygląd w każdej sytuacji.

Krój sukienki – jabłko

Kobieca figura jabłka oznacza brak wcięcia w tali, odstający brzuch oraz szerokie ramiona, to są jej charakterystyczne cechy. Jakie zatem sukienki będą najlepsze w tej sytuacji? Po pierwsze sukienki powinny być lekkie i zwiewne, to dotyczy również materiałów, z jakich są wykonane. Warto jest postawić na wyeksponowanie nóg, czyli dobór sukienek dość krótkich. Dobrze sprawdzą się tutaj sukienki kopertowe, sukienki odcinane pod biustem czy przewiązywane w pasie, które tworzą widoczną talię. Należy też bardzo uważać z rozmiarem sukienki, zbyt obcisłe będą się źle prezentowały, podobnie jednak może być też z kreacjami oversize, które mogą jeszcze dodać trochę rozmiaru.

Krój sukienki – gruszka

Ten typ figury to szerokie biodra i węższe ramiona. Właśnie dlatego oznacza to, że w sukienkach należy przesunąć wszystkie mocne akcenty na górę sylwetki. Tutaj najlepiej sprawdzają się sukienki z mocno rozbudowaną górną partią, w postaci na przykład szerokich rękawów oraz z rozkloszowanym dołem. Mogą to być na przykład szmizjerki czy też sukienki koszulowe. Najczęściej stosowaną długością są tutaj sukienki midi, ale możesz także bardziej wyeksponować nogi.

Krój sukienki – klepsydra

Figura typu klepsydra oznacza podobną szerokość w ramionach i biodrach, ale z mocno zarysowaną talią. Dla klepsydry dostępne są właściwie wszystkie kroje sukienek. W tym przypadku chodzi właściwie tylko o to, że nie zmienić proporcji, którą są już bardzo dobre. Dlatego unikać należy sukienek zbyt mocno zabudowanych lub ozdabianych falbanami. Figurę najlepiej podkreślą sukienki ołówkowe czy kopertowe.

Krój sukienki – kolumna

Kolumna, czy też prostokąt odpowiednio prezentuje się w większości sukienek. Dobrze jest jednak podkreślić talię, czy to przy pomocy przewiązania, paska czy też zmiany koloru góry i dołu. Tutaj najlepiej sprawdzają się sukienki kopertowe, trapezowe czy ołówkowe.

Krój sukienki – rożek

Rożek, zwany też odwróconym trójkątem, oznacza szerokimi ramionami oraz wąską talią ze szczupłymi biodrami. Tutaj kreacje powinny być dopasowane w ramionach i rozszerzające się w dole. Podkreślanie talii oraz dekolt typu V, to podstawowe cechy sukienek dla tej figury. Dobrze prezentują się też modele asymetryczne z jednym ramiączkiem.

Do napisania!


 

 

 

Podziel się:
Facebook


Google+

https://spodnicewgore.pl/kroje-sukienek-odkryj-modne-fasony-dopasowane-do-sylwetki/
TwitterSPÓDNICOWY NEWSLETTER

Zapisz się, żeby nie przegapić niczego, co pojawia się na Spódnicach!