Spódnice w górę!

Blogi, które koniecznie musisz poznać – SHARE WEEK 2016

Entuzjazm wylewa mi się dziś uszami, a z podekscytowania skaczę w miejscu jak mała gumowa piłeczka. To dość ciekawe, bo jeszcze dwa dni temu leżałam zawinięta w koc na kanapie, a jedynym komunikatem, jaki z siebie wydawałam, było zaczepno – obronne warczenie przez zęby, żeby „wszyscy dali mi święty spokój”. Niesamowite, jak człowieka może zmienić odrobina słońca, sztachnięcie się hiacyntem i perspektywa wiosny. Ale powodów do nieznośnego epatowania entuzjazmem mam dziś więcej – nie dość, że wiosna, to wraz z nią nadarzyła się okazja do tego, żeby w ramach organizowanej przez Andrzeja Tucholskiego akcji SHARE WEEK podzielić się z wami tymi blogami, na które zaglądam regularnie i które czytam z wręcz dziką przyjemnością.

Ale zanim przejdę do konkretnych blogowych pozycji, do czytania których będę chciała was gorąco zachęcić, to niewtajemniczonym wyjaśnię, czym cała ta akcja jest. SHARE WEEK to inicjatywa, w ramach której internetowi autorzy polecają sobie na wzajem innych autorów. Jak Andrzej zauważył, blogerzy są najbardziej świadomymi czytelnikami blogów, bo doskonale wiedzą z czym wiąże się prowadzenie bloga i to czyni ich polecenia szczególnie wartymi uwagi. Każde z nas ma wybrać 3 twórców i napisać o tym u siebie na blogu. Pomysł jest świetny, pozytywny i bardzo się cieszę, że mogę wziąć w tej akcji udział.

Najchętniej olałabym regulamin i poleciła wam aż pięciu autorów. Kiedy zastanawiałam się, o których blogach powinnam wspomnieć, to w pierwszej kolejności na myśl przyszły mi wszystkie te blogi, od czytania których jestem uzależniona od dobrych już paru lat i których autorki tym, co robią w sieci i tym, jak dobrze to robią, sprowokowały mnie do stworzenia mojego własnego bloga. Po pierwsze Segritta – charakterna i inteligentna babka, przy tekstach której kompletnie tracę rachubę czasu. Jest też doskonałym przykładem tego, że w blogosferze wcale nie trzeba się aż tak bardzo specjalizować i można na swoim blogu z powodzeniem poruszać przeróżne tematy. Jak kiedyś w końcu dorosnę, zwłaszcza blogowo, to chcę być właśnie jak Segritta. Kolejną blogerką, którą podziwiam (i piszę to z pełnym przekonaniem) jest Joasia Glogaza z bloga Style Digger. Cokolwiek robi – czy piszę książkę o slow fashion, czy zakłada swoją firmę, szyjącą piżamy, czy prowadzi bloga – to wszystko jest spójne, dojrzałe, przemyślane, estetyczne, kompletne. Świetna, rozsądna, przesympatyczna dziewczyna, która imponuje mi tym, jaka jest i co robi. Klasa sama w sobie.

Jednak oba te blogi i bez kolejnych poleceń cieszą się niesłabnącą popularnością, a wydaje mi się, że SHARE WEEK jest taką akcją, która daje szansę na zaistnienie w szerszej świadomości mniej znanym blogerom. I właśnie takie blogi – świetne i genialne, ale wciąż jeszcze niezbyt znane – mam zamiar w tegorocznej edycji polecić.

Moja trójka prezentuje się więc tak:

 1. Lepiej myśleć niż nie – czytać teksty Bereniki lubię. Jeszcze bardziej zresztą lubię samą Berenikę. O czymkolwiek by nie pisała, zawsze jestem ciekawa co ma akurat do powiedzenia. Bardzo podoba mi się, jak jej blog się rozwija, jak powoli tworzy się wokół niego fajna społeczność i trzymam kciuki, żeby prowadzenie bloga nadal szło Berenice tak dobrze, jak dotychczas.
 2. Brain Hacks – niesamowicie podoba mi się pomysł na tego bloga i to, że Kamila piszę o psychologii ciekawie i nieszablonowo. Polecałam jej bloga już jakiś czas temu w POPKULTURALNYCH ULUBIEŃCACH 2015 ROKU i nadal będę to robić, bo uważam, że jest po prostu świetny i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jak dalej będzie się rozwijać.
 3. Zmierzchnica – Ćmę – autorkę bloga – uwielbiam przede wszystkim za pazur, za charakterność i za wyrazistość. Nie skłamię, jeśli powiem, że niezależnie od tego, co Emilia u siebie napiszę, to i tak będę na tego bloga wracać i czytać, bo dokładnie tak, jak w przypadku Bereniki – po prostu bardzo ją polubiłam.

To moje typy, a gdyby kogoś naszła ochota (do czego oczywiście gorąco was zachęcam!), żeby również wziąć udział w tej akcji, to wszelkie niezbędne szczegóły znajdzie tu. 😉

Do napisania!

podpis

Sg!

 • http://malaprzebojowa.blogspot.com Angie – mała przebojowa

  Bardzo fajna akcja, można odkryć kolejne warte uwagi miejsca, super! :)

  • https://spodnicewgore.pl SpodniceWGore

   Koniecznie zajrzyj na blog Andrzeja Tucholskiego z podsumowaniem całej akcji – tam to dopiero można znaleźć fajne blogi! :)

 • http://www.daywithcoffee.com.pl Ewa | Day with Coffee

  Wielu nie znam, lecę nadrabiać, bo fajnie jest poznawać nowe, wartościowe blogi:)

  • https://spodnicewgore.pl SpodniceWGore

   Gorąco zachęcam do zaglądania na blogi dziewczyn – tak jak wspominałam we wpisie: warto :)

 • http://brainhacks.pl Kamila Bondos

  Bardzo dziękuję za wyróżnienie! Skaczę z radości! :)

 • http://lepiejmyslec.pl Berenika

  Awww, dziękuję

  • https://spodnicewgore.pl SpodniceWGore

   Mam nadzieję, że uda mi się dojechać na kolejne spotkanie posiadaczek RBF, to będziemy miały okazję pogadać :)