Spódnice w górę!

PREZENTOWNIK 2020

(1) – metalowe znaczniki i licznik rzędów Wool Morning; (2) – artykuły papiernicze od Escribo; (3) – gry z serii Exit; (4) – plakaty: “Serious Dreamer” i “Hello Jungle” z Yestersen, “Piramida kotów” Jakub Zasada, “Kobieta taka jak ty” Lola Styrylska od Szpeje; (5) – ceramika MUAStudios; (6) – kubeczki i kominek lastryko od Trzask Ceramics; (7) – filiżanki i kubki od Ende.

Jest takie miejsce w sieci, które nazywa się Wool Morning i jest pasmanterią. Ale, ale – to miejsce tworzy dziewczyna, która ma niezwykłe poczucie estetyki. To widać i po jej profilach w mediach społecznościowych, i po rzeczach, które sama na drutach tworzy i po asortymencie tegoż sklepu właśnie. Tak pięknych wełen, czy gadżetów do robienia na drutach nie znajdziecie nigdzie. Te metalowe znaczniki (1)! Ja tak żałuję, że zdążyłam nakupować plastikowych! Dodatkowo w tym sklepie można kupić specjalistyczne periodyki o robieniu na drutach (na przykład mój ulubiony, bodajże norweski Laine Magazine), które są praktycznie w Polsce nie do dostania. Więc jeśli chcecie obdarować prezentem kogoś, kto robi na drutach – kupcie tu cokolwiek, a ten ktoś będzie bardzo zadowolony. 

A jeśli macie wśród bliskich amatora artykułów papierniczych, to po prezent dla niego możecie śmiało wybrać się do Escribo. Znajdziecie tam świetne notesy (na przykład te od Leuchtturm (2) – moje ulubione), kalendarze i różne bajeranckie przyrządy do pisania. 

Odkryłam ostatnio substytut escape room’ów! To coś dla tych, którzy przez pandemię tęsknią za nimi tak, jak ja. Tym substytutem są gry z serii EXIT (3). Ich fabuła jest mniej więcej taka, jak większości pokoi – trzeba się skądś wydostać, rozwiązując zagadki. Do wyboru są różne opcje: grobowiec faraona, zapomniana wyspa, tajemnicze laboratorium i jeszcze wiele innych. Fajna jest też mechanika tej gry, bo wykorzystuje specjalny dysk dekodujący – z czymś takim do tej pory się nie spotkałam. Jedna uwaga: te gry są naprawdę trudne, więc radzę zacząć zabawę z nimi od tych dla początkujących. 

A może wolicie sprezentować komuś plakat? Zdradzę Wam, gdzie znaleźć unikatowe – pierwszym takim miejscem jest Yestersen (4). Jeśli macie chrapkę na dekoracje, czy meble, które są vintage, to zapamiętajcie sobie nazwę tego sklepu. Drugim miejscem, gdzie można znaleźć ciekawe plakaty, tworzone przez polskich ilustratorów są Szpeje (4) – ta piramida kotów do mnie mruga. 

Na koniec zostawiłam sobie ceramikę, moją ukochaną. Jeśli chcecie zrobić prezent komuś, kto jest kawoszem, albo komuś, kto nie jest w stanie funkcjonować bez herbaty, to polecam udać się na przykład do Ende (7). Miłośników lastryko z pewnością ucieszy prezent od Trzask Ceramics (6) – widzieliście ten kominek? A może szukacie wyjątkowych talerzy? Jeśli tak, to biegnijcie sprawdzić, jakie cuda powstają w MUAStudios (5)

DALEJ 👇🏻

SPÓDNICOWY NEWSLETTER

Zapisz się, żeby nie przegapić niczego, co pojawia się na Spódnicach!

     
Loading...