Spódnice w górę!

Sunday Best No. 8

Witajcie Robaczki, dziś niedziela więc czas najwyższy na kolejną odsłonę Sunday Best – czyli wszystkiego tego, co wpadło mi w oko i w ucho w odmętach Internetów w minionym tygodniu. Zaczynamy!

  • Na początek nie sposób wręcz nie wspomnieć o pewnym dokumencie, który od momentu jego opublikowania niesamowicie zdążył się w sieci rozpanoszyć. Mowa oczywiście o najnowszym projekcie Natalii Hatalskiej OnOff (więcej o nim możecie przeczytać tutaj), w ramach którego to przygląda się ona  aktualnym trendom społecznym. W pierwszym odcinku owej serii na tapecie mamy dzieciaki z Generacji Z, czyli wszystkie te jednostki, które urodziły się po roku 1995, a które to określa się dość pejoratywnym mianem „pokolenia ekranów”. Czy faktycznie potrafią funkcjonować jedynie za pośrednictwem swoich elektronicznych pieszczochów? Obejrzycie, a przekonacie się, że niekoniecznie ;)

 

  • Jak poprawnie wymówić „haute couture„, „pret-a-porter” i „atelier„? I co to tak właściwie znaczy?! Jednostkom pretendującym do miana rasowych znawców mody polecam zapoznanie się z tym oto artykułem: How To Pronounce Tricky Fashion Words
  • Wyobraźcie sobie coś takiego: trójka norweskich blogerów w ramach telewizyjnego reality-show zostaje wysłana do Kambodży. I nie, mylicie się myśląc, że pojechali tam wdzięczyć się przed obiektywem w ramach kolejnej uroczej kampanii reklamowej. O nie! Oni pojechali tam pracować. I to w Kambodżańskiej szwalni! „What sort of life is this?” pyta zapłakana szafiarka – no cóż, muszę przyznać, że za możliwość zobaczenia „Sweatshop – Deadly Fashion”  z naszym rodzimym kwiatem szafiarstwa w roli główniej dała bym się pokroić.

  • Na koniec mam dla was estetyczno-urokliwą perełkę, czyli pewne konto na Instagramie, które nosi jakże wdzięczną nazwę Ballerina Project. Owe zdjęcia to jakże piękne ujęcia tańczących w co urokliwszych zakątkach Nowego Jorku baletnic, których autorem jest Dane Shitagi. Tak też jednostki spragnione wysublimowanych wrażeń estetycznych zapraszam do kliknięcia w ten oto link : ballerinaproject

Na dziś to już wszystko robaczki, owocnego tygodnia wam życzę i do napisania!

Leave A Comment

Your email address will not be published.